İstanbul’da Forklift Kiralama Yapanlar

İstanbul’da Forklift Kiralama Yapanlar

Forklift, insan gücünün taşımayacağı kadar ağır olan yüklerin, kısa mesafe de olsa bir yerden başka bir yere taşınması ve yerleşmesi amacıyla kullanılan araç türüdür. Forklift kiralama sayesinde işinizde zaman ve kolaylık sağlayacaksınız. Birkaç kişiyle saatlerce yapacağınız işi, Forklift ve operatörle birkaç dakika içinde yapabileceksiniz. Forklift’in fiyatı oldukça pahalı olduğundan, genel olarak firmalar tarafından kiralama olarak alınan bir araç türüdür. Forklift kiralama ücretleri uygun olduğundan dolayı, kiralama yöntemine gidilmektedir. Forklift’i satın almak yerine kiralamadaki oluşan avantajlar ; Forklift kiralama ile şirketler ağır vergi yükümlülüğünden kurtulmaktadırlar. Bu sayede şirketlerin kasalarından toplu olarak para çıkışı olmamaktadır. Forklift kiralama sayesinde kiralayan kişi operatör istihdamı, Forklift bakımı, operatör maaşı, kontrolü ve yağ değişimi gibi konularla ilgilenmez çünkü bunlarla kiralık forklift kiralama şirket sahibi ilgilenmektedir.

İstanbul da Forklift kiralama da dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de işin doğru tanımlanması gerekerek, hangi forkliftin hangi işte çalışabileceği tespit edilmelidir. Ayrıca kiralama yapılmadan önce iş forkliftlerinin iş sağlığı güvenliği belgelerinin, bakım kontrollerinin yapılıp yapılmadığını araştırmaları gerekmektedir.   

İstanbul Da Forklift Kiralama Fiyatı

Elektrikli forkliftlerin kapasite tonu 1-1,5 ve 2-2,5’ dur. Günlük eurosu 80-90 ve 100-120 TL’dir. Haftalık olarak 290-300 ve 310-320 TL’dir. Aylık olarak 790-810 ve 890-910’dur.