forklift portif ne demek

forklift portif ne demek Merak Edenler İçin Cevabı Burada


Birçok şahıs forklift portifin anlamının, ne bulunduğunu, ne işe yaradığını ve ne amacıyla kullanıldığını merak etmektedir. Forklift portif ağır iş makinası olarak bilinmektedir. İnsan gücünün yeterli olmayacağı, ağır yük taşımalarının bulunduğu haller da sarfedilen bu vasıta ağır yüklerin taşınmasında, istiflenmesin de ve yüklenmesinde de kullanılmaktadır.

Uç kısmın da iki çatal bazı durumlarda de üç çatal tespit edilen bu vasıta iş yerlerinin hem zamandan hem de insan gücünden tasarruf etmelerini sağlamaktadır. İki değişik modeli bulunmaktadır. Bu modeller ki uçlu ve üç uçlu çatallardır.

Genellikle ağır iş yükü ihtiyacı olan yapı malzemeleri ya da marketler gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır. İlk olarak 1800’lü seneler da kullanılmaya başlanan bu vasıta ilk olarak askeri malzeme taşımak amacıyla kullanılmıştır ancak bugünümüzde de gerektiğince yaşamı basitlaştırmıştır.


Forklift kullanabilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sürücü belgesi tespit edilen şahıslar gerekmektedir. Bu belgeye sahip olan şahıslar dışında diğer birinin kullanması yasaktır ve tehlikelidir diyebilirim.

Özel bir eğitim ile alınan bu belgeler iş güvenliğini de kapsamaktadır ve daha güvenilirdir. Forklift kiralamak isteyen bireylerin sürücü ile beraber kiralama yapabileceği kiralama şirketleri bulunmaktadır.

Oldukça kullanımı basit olan bu iş makinası yardımıyla iş yerinizde işler gerektiğince süratli ve basit bir şekilde gerçekleşecektir bu sayede iş yeriniz de insan gücünden, zamandan ve maliyetten tasarruf etmiş olacaksınız.