Forklift kiralama ücretleri

Forklift kiralama


Forklif kiralama gereksinimi olan firmaların tespit edilen süreler amacıyla kiralama yoluna gitmesiyle meydana gelen ticari bir durumdur. Forklift gereksinimi olan firma ve şahıslar kiralama şirketlerine giderek gereksinimi olan forklifti belirli süreler amacıyla kiralama yoluna gidebilir. Kiralama şirketleri de talebe göre çoğu kiralama talihi sunmaktadır.


Saatlik, aylık, haftalık


Forklift Kiralama denince akla iş çalışma yük indirme ve kaldır yükleme gibi terimler akla gelmektedir. Bu işler yapılırken de belirli süreler içerisinde yapılmaktadır. Beş saatli yapılacak bir iş içi bir tam gün forklift kiralama hizmeti satın almaya lüzum yoktur. Bu yüzden kiralama şirketleri gereksinimine göre saatlik haftalık günlük ve aylık kiralama yoluna gitmektedir.


Kiralama bedelleri


Kiralama bedeli günlük saatlik ve aylık olarak belirlendiği amacıyla şayet forklift operatörlü olarak kiralanacaksa operatör çalışma bedeli de ödenmelidir. 1 saat forklift çalışma operatörlü ücret bugünümüzde üç yüz dört yüz Türk lirası civarındadır.
Kiralama işi şayet haftalık yapılacak ise şayet bir haftalığa göre bir fiyat belirlenmeli ve sözleşmede net süreler belirtilmelidir. Aynı şekilde aylık kiralama yolunda da aynı şartlar sözleşmede belirtilmelidir.
Kiralama şirketi dışında kiralayan şahıs ya da kurum gerçekleştireceği işin zamanını ve zamanını iyi hesaplamalı ve bu süreler amacıyla kiralama yoluna gidilmelidir. 3 saatlik bir iş amacıyla altı saat forklift kiralamak lüzumsuz kiralama maliyetine sebep olacak ve kazancınızdan eksiltecektir.